Prejsť na navigáciu

Seminár o ITIL® 4

V modernom prostredí Satori Stage v Bratislave pripravil dňa 22.novembra 2018 OMNICOM seminár pre svojich klientov, účastníkov ITIL kurzov o pripravovanej verzii ITIL4, ktorá bude oficiálne publikovaná v 1Q2019 britským vlastníkom ITILu, spoločnosťou AXELOS.

palo_uvod_itil4

OMNICOM na úvod pripravil analýzu súčasnej verzie ITIL V3 s dôrazom na tie oblasti, ktoré sú už zastaralé a nedržia krok so súčasnými trendami vývoja –  ako sú SW development, agilita, Value Chain a ďalšie.

Kedže lektori OMNICOMu boli súčasťou Global ITIL Development Group (celosvetovo 2000 odborníkov v ITSM), ktorá pripravovala novú verziu, na seminári odzneli základné informácie o pripravovaných zmenách, vrátane prispôsobenia frameworku digitálnym platformám, Industry 4.0, súčasným praktikám Agile a DevOps s dôrazom na holistický pohľad pri dodávke produktov a služieb. 

miro_itil4Podrobne sme zmapovali aj už oficálne zverejnenú novú kvalifikačnú schému (kurzy a testy) pre ITIL4, jej dopady na súčasných držiteľov ITIL V3 certifikácií a možnosti pokračovania a tranzície do novej kvalifikačnej schémy podľa ITIL4. Bližšie informácie nájdete v odbornej časti nášho webu bestpractice.sk.

Na záver odbornej časti bol predstavený nový kurz ITIL4 Foundation, ktorý OMNICOM pripravuje, bude k dispozícii v marci 2019 a na ktorý sa už dnes môžu záujemcovia online prihlásiť. V rámci diskusií sme padalo veľ otázok, ich zápis nájdete v časti Q&A nášho webu bestpractice.sk

strudlePo ukončení odbornej časti pokračoval program neformálnym stretnutím skupiny ITIL Expert Group, do ktorej patrí v súčasnosti 64 ITIL Expertov, vyškolených OMNICOMom. Skupina sa stretáva cca. 2x ročne a hlavnými témami bývajú odborné novinky v ITSM, ale aj čo je nové v práci a osobnom živote členov tohto originálneho česko-slovenského zoskupenia.

Sme veľmi radi, že tento seminár sa vydaril a tešíme sa na ďalšie stretnutie na tému ITIL4, po jeho oficiálnom uvedení do života. 

 


Späť na Aktuality